• kontakt@tourdreti.pl

Najbardziej znane zabytki w Indonezji

Najbardziej znane zabytki w Indonezji

Paryż ma swoją wieżę Eiffla, która jest symbolem miasta lub punktem orientacyjnym. Nie inaczej jest z miastami w Indonezji. Prawie we wszystkich prowincjach Indonezji znajduje się słynna budowla – ikona często będąca popularnym miejscem turystycznym. Przedstawiamy najbardziej znane zabytki Indonezji. Są to miejsca, które trudno pominąć zwiedzając ten niezwykły, różnorodny kraj, położony na tysiącach wysp.

Świątynia Borobudur
Oto najbardziej znana i najważniejsza ikona Indonezji. Borobudur jest również jednym z najbardziej popularnych miejsc dla podróżnych. Ta świątynia buddyjska znajduje się w środkowej części Jawy i pochodzi z VIII i IX wieku. Została wybudowana za panowania dynastii Syailendra. Jej konstrukcja ma powierzchnię 2500 metrów kwadratowych i zapiera dech w piersiach. Świątynia zbudowana została na trzech poziomach. Mają one symbolizować trzy sfery w buddyjskiej kosmologii: Kamadhatu (królestwo pożądania), Rupadhatu (królestwo form) i Arupadhatu (bezkształtne królestwo).

Światynia Prambanan
Zlokalizowana w Centralnej Jawie, świątynia Prambanan jest jedną z największych świątyń hinduistycznych w Azji Południowo-Wschodniej. Zbudowana w IX wieku budowla sakralna posiada kilka wysokich struktur poświęconych trzem wielkim hinduistycznym bóstwom: Sziwie, Wisznu i Brahmie. Te niesamowite wieże są ozdobione rzeźbami kamiennymi przedstawiającymi indonezyjską wersję hinduistycznego eposu Ramayana.

Monas w Dżakarcie
Pomnik Narodowy, czyli Monas to najpopularniejszy punkt orientacyjny Dżakarty. Monas znajduje się w centrum Dżakarty, nieustannie przyciągając rzesze turystów, którzy przyjeżdżają do stolicy Indonezji. Monas jest pomnikiem, który ma 132 metrów wysokości z koroną płomieni wykonaną ze złota. Jeśli wejdziemy do środka, możemy podziwiać ekspozycję przedstawiającą historię Indonezji. Można również korzystać z wagonu jeżdżącego wokół Monas. To miejsce jest zawsze zatłoczone przez obywateli stolicy, szczególnie w wakacje. W niedzielne poranki zbierają się tu całe rodziny.

Wielki Meczet w Demaku
Jeden z najstarszych meczetów w Indonezji, położony w Centralnej Jawie w Demaku. Wielki Meczet ujawnia kolejny fascynujący rozdział w historii religii Indonezji. Powstał w XV wieku, a estetyka tej rozległej budowli podkreśla kluczowe różnice pomiędzy indonezyjskimi meczetami, a tymi, które zwykle znajdują się na Bliskim Wschodzie. Meczet w Demaku został wykonany z drewna. Posiada także warstwowy dach, który zastępuje tradycyjne kopuły.

Wieża zegarowa w Zachodniej Sumatrze
Drugi punkt orientacyjny, dosyć popularny w Indonezji to wieża zegarowa w Sumatrze, przypominająca londyńskiego Big Bena. Wieża zegarowa jest znana nie tylko, jako punkt orientacyjny Bukittinggi, ale także w całej Zachodniej Sumatrze. Wielu turystów nie wyobraża sobie pominięcia jej w trakcie swojej podróży po wyspie. Podróżni pragną obejrzeć wieżę nie tylko z zewnątrz, ale również podziwiać jej wnętrze.

Tana Toraja
Położona w południowym Sulawesi wioska Tana Toraja znana jest ze swojej wyszukanej kultury i rytuałów pogrzebowych, które mogą trwać kilka dni. Podczas zwiedzania okolicy turyści maja okazję obejrzeć tradycyjne domy z dachem w kształcie łodzi. Te konstrukcje są znaczące dla kultury Tana Toraja, ponieważ reprezentują jej hierarchiczny system społeczny.

Udostępnij:

Zobacz