• kontakt@tourdreti.pl

Podziemne trasy turystyczne.

Podziemne trasy turystyczne.

Cudze chwalicie, a swego nie znacie. Ten cytat świetnie komponuje się z moim dzisiejszym wpisem na temat turystycznych wypadów. Wielu z nas marzy o zagranicznych wycieczkach i zwiedzaniu zabytkowych miast Europy. Większość z tych osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wiele zabytków i wspaniałych miejsc, których jeszcze nie zdążyli poznać, znajduje się w naszym kraju.

Może na to nie wygląda, ale Polska jest bardzo chętnie odwiedzanym krajem przez obcokrajowców. Turysta u nas ma możliwość zobaczenia wielu wspaniałych i niekiedy dziewiczych rejonów niedostępnych w żadnym innym miejscu w Europie. Przykładem niech będzie puszcza Białowieska lub Roztoczański Park Narodowy. Osoby, które potrafią docenić piękno naturalnej i niezmienionej od tysiącleci przyrody z przyjemnością znajdą w Polsce wiele miejsc do odwiedzenia.

Ciekawsi architektury i historii mogą skorzystać z kilku bardzo interesujących podziemnych tras widokowych. Jedną z takich tras znaleźć można w Krakowie. Wspaniała i bardzo nowoczesna trasa widokowa pod Krakowskim rynkiem przyciąga turystów z całego świata. Mogą tu oni obejrzeć dawne życie krakowskich mieszczan, poznać historię miasta i burzliwe losy w czasie wielu wojen. Inną bardzo interesującą trasą podziemną jest trasa znajdująca się w Kłodzku. Trasa powstała dzięki dawnym mieszkańcom miasta. Tworzyli oni głębokie piwnice oraz podziemne tunele, które po połączeniu dały bardzo rozległą sieć korytarzy i tuneli, które od niedawna zostały otwarte i można je zwiedzać w towarzystwie przewodnika.

Inną bardzo ciekawą trasą turystyczną posiada Lublin. Ponad trzystumetrowa trasa pod zabudową starego miasta w Lublinie zadziwia i ciekawi turystów od wielu lat. Lubelska trasa powstała przez połączenie piwnic, jakie powstawały przez dziesięciolecia pod domami kupców i bogatych mieszkańców tego niezwykle malowniczego miasta.

Jak sami widzicie, nasz kraj ma bardzo wiele do zaoferowania turystom. Wystarczy, że odwiedzimy kilka większych miast w naszym kraju, a docenimy jego walory i historię, która odcisnęła na nim swoje piętno.

 

Udostępnij:

Zobacz