• kontakt@tourdreti.pl

Życie i zarabianie na jachcie.

Życie i zarabianie na jachcie.

W ostatnich latach można zauważyć na całym świecie tendencję do pozbywania się swojego majątku i rozpoczynania życia na jachcie. Jest to piękna przygoda i wiele osób decyduje się na nią bez większego zastanowienia. Możliwość bycia niezależnym oraz podróżowania po całym świecie daje tyle radości i rozbudza fantazję, że nie dziwi nikogo, że tak wiele osób decyduje się na ten odważny krok.

Wszystko jest dobrze, jeżeli mamy bardzo duże oszczędności i nie musimy się martwić o naszą przyszłość oraz wydatki. Problemy zaczynają się, jeżeli w którymś momencie kończą nam się pieniądze i musimy iść do pracy. Tracimy wtedy szansę na podróżowanie i bycie niezależnym. Czy jednak jest to prawda? Czy musimy rezygnować z życia, jakie nam się wymarzyło i musimy iść do pracy?

Dzisiejsze technologie dają tak dużo możliwości zarabiania, że bardzo wiele osób nie musi nawet wychodzić z domu, żeby zarobić na opłaty, czynsz, żywność i do tego są w stanie odłożyć trochę do skarpety. Skoro mogą oni pracować we własnym domu to jakim problemem jest praca na jachcie przez internet? Wystarczy trochę nauki i pomysłowości, a pieniądze same popłyną na nasze konto.

Jedną z ciekawych opcji na zarabianie na jachcie jest pisanie bloga. Dzięki takiemu internetowemu dziennikowi możemy zarabiać od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych miesięcznie. Ważne jest jednak to, żeby nasza strona była popularna. Potrzebujemy więc dużej liczby czytelników, aby móc na blogu zarabiać dobre pieniądze. Wystarczy, że kilka razy w tygodniu będziemy publikowali ciekawy artykuł, opisujący nasze podróże, a każdy z nich będzie okraszony zdjęciami z pięknych i egzotycznych zakątków naszego świata. Dobrym pomysłem na zwiększenie liczby czytelników jest pisanie w kilku językach. Podstawą jest język angielski, który może ściągnąć nam nawet kilka razy więcej odsłon niż jeżeli zdecydujemy się na pisanie tylko w ojczystym języku. Zarobki z reklam nie są jedyną formą zarabiania przez internet. Wszystko zależy od naszej pomysłowości i fantazji.

Najszybsze jachty, jakie zostały zbudowane.
Żeglarstwo oraz podróże rozbudzają nasze zmysły od wielu już lat. Wychowani na filmach o piratach i marynarzach po cichu marzymy o tym, aby wybrać się w daleką podróż w egzotyczne rejony świata. Nie każdego jednak stać na tak duży wydatek, jakim jest zakup dużego jachtu przystosowanego do podróżowania po świecie i często niebezpiecznych i niespokojnych wodach.

W dzisiejszym wpisie przedstawię Wam kilka najszybszych jachtów, jakie udało się stworzyć na w stoczniach na całym świecie. Pierwszym z nich i prawdopodobnie najszybszym z opisywanych dzisiaj jachtów jest L'Hydroptère. Jest to bardzo eksperymentalna konstrukcja oparta o najnowsze nowinki techniczne w dziedzinie budowy jednostek pływających. Dwukadłubowa jednostka pływająca pozwala na osiągnięcie prędkości ponad 100 km na godzinę. Jest to najszybszy jacht w kategorii jednostek napędzanych żaglem.

Kolejnym ciekawym i bardzo szybkim jachtem jest trzykadłubowa konstrukcja o nazwie Groupama 3. Pływający pod francuską banderą jacht jest jednym z najszybszych jachtów, a dzięki swojej nietypowej konstrukcji jest też jednym z najpiękniejszych projektów jednostek pływających.

Następnym bardzo szybkim jachtem, o którym należy wspomnieć jest Sodeb'0. W tym miejscu należy wspomnieć, że jest to konstrukcja jednozałogowa, co oznacza, że do obsługi wszystkich urządzeń i sterowania jednostką wystarczy jedna osoba.

Kolejnym bardzo szybkim i niezwykle pięknym jachtem, o jakim chcę napisać jest ABN AMRO TWO. Jest to jednokadłubowy jacht o długości 70 stup, który w 2006 roku pobił rekord prędkości dla jednostek tego rodzaju i osiągną 23,4 węzłów, co jest doskonałym wynikiem w tej kategorii.

Ostatnim jachtem, o jakim wspomnę, jest Mari-Cha IV. Jest to bardzo ciekawa konstrukcja ważąca ponad 55 ton i mierząca 40 stup długości, która została zaprojektowana i zbudowana specjalnie w celu bicia rekordów prędkości na otwartym oceanie.

Jak widzicie rynek jachtów to nie tylko luksusowe jednostki pływające znane z filmów o bogaczach. To też bardzo szybkie i ubogie w udogodnienia jachty przeznaczone do wyścigów oraz bicia rekordów prędkości.

 

Udostępnij:

Zobacz