• kontakt@tourdreti.pl

Miasto Bożego Narodzenia.

Miasto Bożego Narodzenia.

Niemcy kojarzą nam się z wytrzymałymi samochodami, piwem oraz kiełbasą. Niewiele jednak osób zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele ciekawych i tajemniczych miejsc skrywają niemieckie miasta oraz wsie. Jednym z takich miast jest Rothenburg ob der Tauber. Co w tym mieście takiego wyjątkowego zapytacie? Otóż znajduje się w nim jedyne w Europie i jedno z niewielu na świecie Muzeum Bożego Narodzenia. Dzięki temu, że w mieście znajduje się taki nietypowy obiekt, ducha świąt możemy tutaj poczuć praktycznie każdego dnia w roku. Stąd też tak wiele osób odwiedza miasto.

Historia tego malowniczego miasteczka sięga około X wieku i jest ściśle związana z budową twierdzy warownej nad rzeką Tauber. Stąd pochodzi jego nazwa. W dosłownym tłumaczeniu miasto nazywa się Czerwonym warownym miastem ponad rzeką Tauber. Jest to niezwykle popularne miasto ze swoja trudną i często bolesną historią, które ma wiele do zaoferowania turystom. Warto je odwiedzić o każdej porze roku.

Jedną z największych atrakcji miasta jest wspomniane wcześniej muzeum Bożego Narodzenia założone przez rodzinę Wohlfahrt. Na początku miało być tylko sklepem z artykułami bożonarodzeniowymi. Szybko jednak lokalny biznes przeistoczył się w prężnie prosperującą firmę, która swoje sklepy otworzyła w całych Niemczech oraz we Francji i Belgii.

Kolejną bardzo dużą atrakcją miasteczka nad rzeką Tauber jest tradycja wina a dokładniej święto Meistertrunk, na które wino leje się strumieniami. Ma to duży związek z legendą o burmistrzu, który uratował miasto przed zniszczeniem, wypijając wielki dzban wina – był to zakład z jednym z dowódców wrogich wojsk.

Jeżeli więc szukasz ciekawego i tajemniczego miejsca w Niemczech, w którym możesz spędzić kilka dni i w dowolnym okresie w roku poczuć ducha świąt Bożego Narodzenia, to zachęcam do odwiedzenia Bawarii i miasta Rothenburg ob der Tauber. Warto na tę wyprawę zabrać ze sobą całą rodzinę, gdyż szczególnie dzieci będą miały całą masę przyjemności z obcowania z tą ciekawą kulturą.

 

 

Udostępnij:

Zobacz