• kontakt@tourdreti.pl

Koszty życia na jachcie.

Koszty życia na jachcie.

Każdemu z nas marzy się wspaniałe życie bez skrępowania i obowiązków. A jeżeli do tego dochodzi jeszcze wizja podróżowania i zwiedzania bez ograniczeń całego świata, to przed naszymi oczami ukazuje się piękny jacht na nim my i nasza rodzina. Nie jest to jednak życie, które jest w zasięgu każdego z nas. W dzisiejszym wpisie postaram się przybliżyć wam plusy oraz minusy życia na jachcie, oraz koszty utrzymania jachtu, oraz koszty życia na łodzi.

Pierwszym wydatkiem, jaki będziemy zmuszeni ponieść, chcąc zamieszkać na jachcie, jest zakup łodzi. Jeżeli planujemy na niej dłuższe niż jeden tydzień pobyty, powinna być to łódź z wszelkimi wygodami oraz powinna być przestronna i dawać możliwość wypoczynku wszystkim członkom naszej załogi. Niezbędnym minimum, jakie powinno znaleźć się na łodzi, jest źródło energii. Do tego możemy wykorzystać np. panele fotowoltaiczne oraz przetwornicę o niewielkiej mocy. Taki system wystarczy na podtrzymanie napięcia na naszej łodzi oraz np. na przygotowanie obiadów czy naładowanie baterii w telefonie komórkowym. Koszt takiego jachtu może wynieść nawet 200 tysięcy złotych. Jednak jeżeli jesteśmy w stanie wydać taką kwotę, to nie będzie to dla nas problemem.

Koszty żywności i środków czystości będą zależne od portu, w jakim się znajdziemy. Różne ceny będą we Francji, a jeszcze inne w Maroko, więc ciężko oszacować ile będzie kosztowało nas miesięczne wyżywienie na jachcie. Należy założyć, jednak że kwoty będą podobne do tych, jakie płaciliśmy żyjąc w swoim domu, lub mieszkaniu.

Życie na jachcie to nie tylko przyjemności i kontakt z piękną przyrodą. Decydując się na zamieszkanie na łodzi, powinniśmy być przygotowani na różne sytuacje. Jednymi z nich są złe warunki atmosferyczne. Innymi nieprzyjemnościami, jakie mogą nas spotkać to np. awarie urządzeń pokładowych lub konieczne kontrole na granicach z innymi krajami. Oczywiście plusów jest znacznie więcej niż minusów i nie powinniśmy się zrażać sporadycznymi problemami i niepowodzeniami, jakie nas mogą spotkać.

 

Udostępnij:

Zobacz