• kontakt@tourdreti.pl

Rajski Archipelag Gili

Rajski Archipelag Gili

Archipelag Gili tworzą trzy niewielkie wysepki zlokalizowane w pobliżu wyspy Lombok. To zupełnie inny świat, niż ten, z którym zetkniemy się na sąsiedniej Bali. Wyspy Gili są bardzo spokojne, odcięte od masowego turystycznego ruchu. Wybierają je główni ci, którzy chcą poczuć się, jak na prawdziwej wyspie. Na Gili przyciągają piękne plaże, ciepła, turkusowa woda i dobre miejsca do nurkowania. To cechy wspólne wszystkich wysp wchodzących w skład archipelagu Gili, jednak każda z nich jest nieco inna.

Gili Trawangan
Jest największą z wysp Gili. To tutaj możemy spotkać najwięcej turystów. Nazywana jest często „Party Island”. Panująca na niej atmosfera jest niezwykle imprezowa. Trawangan jest głośna, a ceny są tu wyższe, niż na pozostałych wyspach. Miłośnicy zabawy w klubach, barach i dyskotekach z pewnością nie będą zawiedzeni. Warto wiedzieć, że na wyspie zlokalizowany jest punkt opieki medycznej. Jedyny taki w całej okolicy. Jeżeli w trakcie pobytu na Gili potrzebować będziemy pomocy medycznej, uzyskamy ją tylko tutaj.

Gili Air
Gili Air zlokalizowana jest w najmniejszej odległości od wyspy Lombok. Jeżeli trakcie podróży chcemy wejść nieco w tutejszą kulturę i codzienne życie, warto wybrać Gili Air, na której mieszka najwięcej lokalnych mieszkańców. Wyspa charakteryzuje się bardzo bujną, egzotyczną roślinnością. W przeciwieństwie do pozostałych wysp Gili, gdzie wodę pitną sprowadza się z wyspy Lombok, na Gili Air istnieją źródła słodkiej wody. Tym, co odróżnia Gili Air od Gili Trawangan i Gili Meno jest zdecydowanie gorszy stan rafy koralowej.

Gili Meno
Gili Meno leży między dwiema pozostałymi wyspami i posiada najmniejszą powierzchnię. Jeżeli szukamy ciszy i spokoju, to idealny wybór. Życie nocne właściwie tutaj nie istnieje. Znacznie gorzej rozwinięta jest infrastruktura turystyczna. Te gorsze warunki wynagradzają jednak najpiękniejsze plaże. Idealne miejsca do plażowania znajdziemy zwłaszcza na zachodniej stronie wyspy. Tam również powinni się udać amatorzy nurkowania. Gili Meno wybierają zwłaszcza rodziny z dziećmi. Istnieje tu nawet jezioro, ale woda w nim jest prawie tak słona, jak w samym oceanie.

Na wszystkich wyspach Gili nie ma ruchu kołowego. Nie stanowi to jednak najmniejszego problemu dla turystów, którzy są w stanie obejść każdą z nich dookoła w ciągu zaledwie dwóch, trzech godzin. Istnieje możliwość wynajęcia domków tuż przy plaży. Warto wiedzieć, że mieszkańcy Gili są wyznawcami Islamu.
 

Udostępnij:

Zobacz