• kontakt@tourdreti.pl

Przyroda potrafi zadziwiać.

Przyroda potrafi zadziwiać.

Osoby, które często podróżują, zapewne zgodzą się z moją opinią, że przyroda jest najpiękniejszym obiektem turystycznym i pozwala na zaobserwowanie wielu ciekawych zjawisk. Przyroda potrafi zaskoczyć i zadziwić nawet osoby, które twierdzą, że widziały już wszystko. Jednym z takich ciekawych zjawisk zapierających dech w piersiach jest Wielki Kanion Kolorado. Osoby, które były w USA w celach turystycznych opowiadają, że pierwsza reakcja na widok kanionu są szeroko otwarte oczy i kompletna cisza. Widok zapiera dech w piersiach i robi ogromne wrażenie. Jest to jedna z tych atrakcji, którą będąc w Stanach zjednoczonych, należy zobaczyć.

Trzeba przyznać, że Stany Zjednoczone są tak bogatym kulturowo i przyrodniczo krajem, że aby zwiedzić wszystkie ciekawe miejsca i zobaczyć wszystkie warte uwagi miasta potrzebowalibyśmy kilka lat. Innym ciekawym zjawiskiem przyrodniczym również usytuowanym w USA jest Wodospad Ognia w Kalifornii.

Wodospad Horsetail z języka angielskiego Koński ogon znajduje się w Yosemite National Park w Kalifornii i przez kilka tygodni lutego o odpowiedniej porze dnia wygląda jak wodospad lawy. Spowodowane jest to szczególnymi warunkami pogodowymi o tej porze roku. Kiedy czyste odsłania słońce i promienie słoneczne padają pod odpowiednim kontem na wodospad, daje to efekt wody zamieniającej się w ogień. Każdy, kto widział to zjawisko, twierdzi, że jest to przepiękny widok, który zapada w pamięć na całe życie.

W ubiegłym roku z powodu suszy zjawisko to nie pojawiło się i wiele osób, które ściągnęły do Yosemite National Park, było bardzo zawiedzionych. Wg dyrektora parku ten rok przyniesie zmiany za sprawą dosyć dużych opadów śniegu w górach, które podniosą stan rzek i wodospad znowu będzie mógł trysnąć ogniem.

Podobne anomalia przyrodnicze, występują na całym świecie. Gejzery, budzące się wulkany czy inne zjawiska przyrodnicze tworzą wspaniałe spektakle, które możemy zobaczyć dookoła siebie. Wystarczy zatrzymać się na chwilę i zacząć dostrzegać piękno otaczającej nas przyrody.

 

Udostępnij:

Zobacz