• kontakt@tourdreti.pl

Powody, by jechać do Indonezji

Powody, by jechać do Indonezji

Lista powodów, dla których warto odwiedzić Indonezję jest bardzo długa. Znajdują się na niej atrakcje oczywiste. Są i takie, z których istnienia nie wszyscy zdają sobie sprawę. Podejmujemy dziś próbę odpowiedzi na pytanie, dlaczego warto odwiedzić Indonezję.

Namiastka raju, czyli archipelag Gili
Archipelag Gili tworzą trzy wyspy: Gili Trawangan, Gili meno oraz Gili Air. Położony jest na zachód od wyspy Lombok. To doskonałe miejsce dla wszystkich, którym marzy się odludny raj, w którym czas upływa w zupełnie innym tempie. Nie uświadczymy na Gili żadnych pojazdów, bo wszędzie dotrzemy piechotą w ciągu zaledwie kilku chwil. Plaże Gili są niebiańskie. Wyobraźmy sobie najpiękniejszy z możliwych obrazów egzotycznej plaży w cieniu palm, obmywanej przez ciepłe i przejrzyste oceaniczne wody… takie obrazy na Gili spotkać można na każdym kroku.

Kraina wulkanów
Krajobraz Indonezji jest charakterystyczny właśnie ze względu na wulkany. Wyrastają w rozmaitych miejscach. Czasami nagle i zupełnie niespodziewanie. Jest ich tu mnóstwo, bo około pół tysiąca. Ponad sto pozostaje czynnych. Wszak Indonezja należy do najbardziej aktywnej wulkanicznie strefy na świecie. Wśród najbardziej znanych indonezyjskich wulkanów trzeba wymienić Bromo na Jawie, Batur na Bali oraz Rinjani na Lombok. Ale to zaledwie niewielki ułamek tego wulkanicznego królestwa.

Majestatyczna świątynia Borobudur
Wielu turystów przede wszystkim dla niej odwiedza Jawę oraz Indonezję. Świątynia Borobudur nie bez powodu wpisana została na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nie przypadkowa jest również jej nazwa, która znaczy tyle, co świątynia-wzgórze. Borobudur ma kształt piramidy. Składa się z całego systemu tarasów i schodów, którymi mogą przemieszczać się pielgrzymi. Ich wędrówka doskonale ilustruje buddyjski opis kształtu i ewolucji wszechświata. Na całej trasie można spotkać bogato zdobione reliefy obrazujące życie Buddy. Budowla wygląda niesłychanie imponująco.

Niezwykłe pola ryżowe
Ryż w Indonezji stanowi główne źródło pożywienia, a pola ryżowe można tu spotkać w każdym zakątku. Są bardzo charakterystycznym elementem krajobrazu. Szczególnie imponująco wyglądają na terenach górskich, gdzie tworzą przepiękne, soczyście zielone trasy. Pola ryżowe stanowią jedną z wielu atrakcji turystycznych miasta Ubud, zlokalizowanego na wyspie Bali. Niezwykle regularne formy pól wywołują zawsze ogromne wrażenie na odwiedzających.

Udostępnij:

Zobacz