• kontakt@tourdreti.pl

Kolej indyjska – wspaniała przygoda.

Kolej indyjska – wspaniała przygoda.

Każdemu z nas marzy się wspaniała przygoda połączona z podróżami w pięknych rejonach naszego globu. Od dziecka naszą wyobraźnię rozbudzają filmy i książki o podróżnikach odkrywających dziewicze lądy i zwiedzający kraje, o jakich nie mamy pojęcia. Jednym z takich krajów gdzie przyroda i nowoczesne technologie łączą się z przeszłością i tradycją są Indie. Bogata kultura i wspaniałe widoki przyciągają do tego kraju miliony turystów rocznie. Coś, co należy przeżyć będąc w Indiach, to podróż ich koleją przez góry.

W momencie największego rozkwitu Indii w czasie protektoratu Wielkiej Brytanii kolej indyjska była jednym z najważniejszych o ile nie najważniejszym środkiem transportu w całym kraju. Transportowano nią wojska, żywność oraz ludność cywilną. Przełożyło się to na powstanie bardzo rozbudowanej siatki linii kolejowych, która przetrwała do dzisiaj. Kolej nadal w Indiach jest głównym środkiem transportu, a każdy turysta odwiedzający ten kraj za punkt obowiązkowy powinien wziąć sobie podróż Indyjską koleją. Kolej ma jeszcze jedną zaletę – dzięki podróży pociągiem poznajemy Indie od innej strony. Prawdziwe Indie mogą różnić się od tych pokazywanych w telewizji. Są piękne, ale jednocześnie bardzo biedne o zaniedbane. Warto jednak udać się w podróż koleją, aby zobaczyć na własne oczy ogrom tego kraju, jego piękne widoki oraz poznać bardzo zróżnicowaną kulturę, jaka panuje w tym państwie.

Szczególną uwagę należy poświęcić kolejkom kursującym w górach. Wąskotorowe linie kolejowe w górzystych terenach Indii to wspaniała przygoda i możliwość poznania kultury oraz przeżycia przygody życia. Podróż po krętych górskich torowiskach tuż nad przepaściami może przynieść niesamowitą dawkę emocji i frajdy.

Osoby, które zastanawiają się, czy warto udać się do Indii w celach turystycznych, serdecznie zachęcam do tej decyzji. Indie i ich kultura są wspaniałe i mogą dać niesamowite przeżycia szczególnie osobom, które poszukują kontaktu z przeszłością, która kryje się w każdym zaułku indyjskich miast.

 

Udostępnij:

Zobacz