• kontakt@tourdreti.pl

Najbardziej przyjazne miejsca do żeglugi na południu Polski.

Najbardziej przyjazne miejsca do żeglugi na południu Polski.

Jeżeli zdecydujemy się na zakup jachtu, nie powinniśmy od razu zapuszczać w dalekie podróże, które dla niewprawionych kapitanów mogą skończyć się tragicznie. Warto jest przez kilka lat poćwiczyć na rodzimych wodach, które są stosunkowo bezpieczne i pozwalają na zaznajomienie się z tajnikami marynarskiego życia.

Nasz kraj jest bogaty w jeziora, które mogą świetnie posłużyć jako miejsce do nauki żeglugi. Jeżeli opanujemy ją na spokojnych wodach południowej Polski, to możemy myśleć nad wyprawą wymagająca więcej umiejętności. Jednym z bardziej popularnych miejsc do żeglowania w rejonach południowej polski jest Czorsztyn. Jest to miejsce bardzo malowniczo położone około 100 kilometrów od Krakowa. Długą drogę wynagrodzi nam piękna okolica oraz dwa zamki nad samym jeziorem. Raz odwiedzając to miejsce, zakochamy się w jego pięknych widokach i cudownym klimacie. Nad jeziorem znajduje się piękna przystać w której możemy wynająć jacht w bardzo atrakcyjnej cenie, która może wynieść zaledwie 130 zł za cały dzień żeglowania. Sam akwen jest dosyć duży, bo około 11 kilometrów kwadratowych więc jest gdzie popływać i w spokojnie spędzić czas z najbliższymi.

Kolejnym ciekawym miejscem do żaglowania na południu naszego kraju jest Rożnów. Kolejne bardzo malowniczo usytuowane jezioro o powierzchni około 16 kilometrów kwadratowych. Tym razem położone jest nieco bliżej Krakowa, bo tylko 90 kilometrów. Podobnie jak w poprzednim miejscu tak i tutaj mamy możliwość wynajęcia jachtu po bardzo atrakcyjnych cenach a dodatkowo za dopłata możemy wynająć silnik do naszego jachtu, przez co pływanie staje się dostępne nawet dla mniej zapoznanych z tematem osób.

Ostatnim miejscem, o jakim wspomnę, jest Żywiec i jego jezioro o powierzchni około 10 kilometrów kwadratowych. Kolejna bardzo malownicza okolica i bardzo przyjemny do żeglowania sztuczny zbiornik z pięknymi widokami i dobrym zapleczem w postaci wypożyczalni łódek oraz jachtów. Jeżeli preferujemy klimaty górskie i dzikie ostępy przyrody, to Żywiec jest doskonałym wyborem dla każdego fana przyrody.

 

Udostępnij:

Zobacz