• kontakt@tourdreti.pl

Co trzeba wiedzieć zanim wyruszy się do Indonezji?

Co trzeba wiedzieć zanim wyruszy się do Indonezji?

Indonezja, wyspiarski kraj w Azji Południowo-Wschodniej, każdemu turyście może zaoferować coś wyjątkowego. Od białych, piaszczystych, egzotycznych plaż, przez zielone, tropikalne lasy Borneo, po groźne i majestatyczne wulkany. Od tętniącej życiem stolicy Dżakarty, po nietkniętą cywilizacją ziemię Sumatry. Indonezja jest domem dla szerokiej gamy miejscowych zwierząt, w tym najsłynniejszej na świecie jaszczurki, smoka z Komodo. Dzięki niezwykle taniej lokalnej żywności i rozsądnym cenom zakwaterowania, Indonezja jest popularnym miejscem wśród wielu podróżnych. Pamiętajmy, aby odwiedzić niektóre z mniej znanych obszarów w kraju i nie trzymać się kurczowo Bali i Lombok! Indonezja jest naprawdę zróżnicowana!

Kraj?A może kontynent?
Większość ludzi jest zaskoczona wielkością Indonezji. Kraj ten obejmuje ponad 17 000 wysp, w tym Borneo, która jest trzecią co do wielkości wyspą na świecie. W rzeczywistości, Indonezja jest prawie tak szeroka, jak cała Azja Południowo-Wschodnia. Możesz spędzić całe życie podróżując do Indonezji i nie zobaczyć wszystkiego, co ma do zaoferowania. Odległości między poszczególnymi atrakcjami turystycznymi bywają ogromne. Warto uwzględnić ten fakt, planując całą wyprawę. W drodze możemy spędzić naprawdę sporo czasu. Jednak nie musi być to czas stracony. Wokół jest tyle pięknych i fascynujących krajobrazów.

Bali na pierwszym miejscu
Chociaż Bali jest zaledwie ułamkiem Indonezji, trudno nie spędzić na tej wyspie co najmniej kilku dni. Jej sława sięga daleko poza granice kraju. Bali jest znane ze szkół jogi, dzikiej przyrody oraz doskonałych miejsc surfingowych. Z pewnością wyspę tę można pokochać. W dodatku jedzenie tutaj jest naprawdę pyszne. Bali jest również bramą do wysp Gili, raju dla nurków i snorkelerów. Gili są tak niewielkie, że nie ma tu w ogóle ruchu samochodowego, a za godzinę można objechać na rowerze całą wyspę.

Okazje do targowania
Dla jednych jest czymś nie do pomyślenia, inni nie wyobrażają sobie bez niego zakupów. Targowanie w Indonezji to niemal sport narodowy. Negocjacje są zresztą częścią podróży do wielu zakątków Azji Południowo-Wschodniej. W Indonezji targowanie wchodzi zdecydowanie na wyższy poziom. Można targować się niemal agresywnie, a sprzedawcy wydają się być niezwykle zadowoleni. Pierwsza, podawana przez nich cena zawsze jest zawyżona, bo rzadko bywa ostateczną. Wielu Europejczyków jest nieco skrępowanych koniecznością negocjowania niższych cen. Jednak pamiętajmy, że dla Indonezyjczyków to chleb powszedni. Targować można się nie tylko na ulicznych straganach, ale nawet w lokalnych sklepach.

Nurkowy raj
Indonezja jednym z najbardziej bioróżnorodnych regionów morskich na świecie. Niektórzy nawet przypuszczają, że życie morskie rozpoczęło się właśnie w Indonezji. W okolicach Wakatobi znajduje się 850 różnych gatunków korali w jednym miejscu. Nic dziwnego, że ściągają tu nurkowie z całego świata. Jeśli nurkowanie jest dla nas jak religia, to Indonezja z pewnością ma ogromne szanse, by zostać naszą Mekką.

Kraj muzułmański
Ponieważ wśród turystów najbardziej popularne jest hinduistyczne Bali, wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że Indonezja jest krajem w ogromnej większości muzułmańskim. Trzeba to z pewnością wziąć pod uwagę planując podróż. Przestrzeganie pewnych zasad będzie wyrazem szacunku dla mieszkańców. Przede wszystkim warto pomyśleć o stosownym stroju zwłaszcza, gdy odwiedzamy miejsca kultu. Odkrywanie ramion i nóg będzie po prostu niestosowne. Przygotujmy się również na to, że w wielu miejscach nie kupimy alkoholu.

Udostępnij:

Zobacz