• kontakt@tourdreti.pl

Sposoby na chorobę morską.

Sposoby na chorobę morską.

Wielu z nas marzy o wspaniałych zamorskich podróżach do ciepłych krajów. Niektórzy jednak szybko weryfikują swoje marzenia, wsiadając na pokład statku wycieczkowego i odpływając kilkadziesiąt kilometrów od brzegu. Zaczynają odczuwać pierwsze symptomy choroby morskiej.

Choroba morska jest jedną z najczęściej pojawiających się przeszkód w podróżowaniu statkami. Jeżeli posiadamy chorobę lokomocyjną i nie możemy zbyt długo podróżować samochodem, to jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że będziemy także źle znosić podróż statkiem. Na wzmocnienie objawów choroby morskiej znaczny wpływ ma duszne i wilgotne powietrze oraz strach przed wodą i symptomami samej choroby morskiej. Na intensywność choroby morskiej ma też duży wpływ poziom rozkołysania okrętu. Do typowych objawów tej choroby należą nudności, otępienie, wymioty, bóle głowy czy zawroty głowy. Według wielu osób nie da się zapobiec chorobie morskiej, możemy jednak znacznie złagodzić jej skutki i umilić sobie czas podróży okrętem.

Przed wypłynięciem warto unikać ciężkostrawnego jedzenia oraz nie pić alkoholu. Nie powinniśmy także po pojawieniu się objawów choroby chować się w kabinie. Otwarte przestrzenie pomagają w zwalczeniu dolegliwości choroby morskiej. Najlepiej, jeżeli widzimy powierzchnię morza, wtedy nasz błędnik w mniejszym stopniu reaguje na kołysania i powoli zaczyna przyzwyczajać się do nowej sytuacji.

Jeżeli chcemy powstrzymać wymioty dobrym rozwiązaniem jest zażywanie dużej ilości witaminy B6 kilka razy w ciągu dnia. Powinniśmy też pić dużo chłodnej wody, która pomoże nawodnić nasz organizm po problemach żołądkowych.

Choroba morska może dopaść każdego, nawet marynarza z wieloletnim stażem. Wszystko zależy od tego, jak intensywny będzie to atak. Wspomniane powyżej sposoby pomogą nam w jego znacznym złagodzeniu i w wielu przypadkach wystarczą do całkowitego pozbycia się przykrych dolegliwości związanych z tą chorobą. Dzięki temu nasza podróż morska odbędzie się bez dalszych przykrych dolegliwości i będziemy mogli cieszyć się naszym urlopem do samego końca.

 

Udostępnij:

Zobacz