• kontakt@tourdreti.pl

Wyprawa w ciepłe rejony świata zimą.

Wyprawa w ciepłe rejony świata zimą.

Zima w naszym kraju jest bardzo często dosyć ostra i nie sprzyja wypoczynkowi. Dodatkowo sezon jesienny także nie należy do naszych ulubionych pór roku, co daje nam łącznie prawie połowę roku nienastrajającej do życia i działania pogody. Bardzo wiele osób decyduje się w tym okresie na doładowanie swoich energetycznych akumulatorów w ciepłych tropikalnych krajach. Taka podróż może w znacznym stopniu poprawić nasze samopoczucie i pomóc we względnym zdrowiu przetrwać trudny okres zimowy.

Jeżeli nie mamy zbyt dużej gotówki na tropiki, warto wybrać się w europejskie rejony, które w okresie naszej zimy mają całkiem wysokie dodatnie temperatury. Takim idealnym miejscem do spędzenia kilku zimowych tygodni jest Portugalia, a dokładniej rzecz ujmując jedna z jej wysp, czyli Madera. W okresie od grudnia do marca na wyspie panuje bardzo wysoka temperatura jak na warunki Europejskie, co przyciąga dużą liczbę spragnionych słońca turystów. Wyspa jest usytuowana w bardzo atrakcyjnym miejscu dzięki przynależności do sporego archipelagu. Tworzy to niezapomniane widoki i pomaga w przyjemnym spędzaniu wolnego czasu.

Na maderze nie powinniśmy spodziewać się ogromnych upałów. Panuje tutaj klimat zbliżony do śródziemnomorskiego, dzięki czemu pobyt na wyspie sprzyja wypoczynkowi oraz aktywnej turystyce. Wyspa ma do zaoferowania wiele ciekawych atrakcji. Jedne z najwyższych w europie klifów, piękne rozlewiska rzek i wspaniała i bujna roślinność typowa dla tego zakątka europy. Jeżeli jesteśmy fanami długich pieszych wędrówek bezdrożami i podziwiania i obcowania z naturalną przyrodą to Madera spełni nasze oczekiwania w 100%. Ciekawostką jest typowy dla Madery drzewostan, są to niesamowite lasy wawrzynowe, które ciężko znaleźć w innym miejscu na świecie. Za sprawą gleby wulkanicznej oraz obfitych opadów deszczu, a także dzięki ciepłemu klimatowi wytworzył się tutaj specyficzny mikroklimat, który doceni każdy z nas w sezonie nie tylko zimowym, kiedy w naszym kraju panują ujemne temperatury, a śnieg pokrywa większość okolicy.

 

 

Udostępnij:

Zobacz